Telefon Takip Programları

Telefon Takip Programları

Telefon takip programları ile insanlar, sevdiklerini uzaktan dahi anlık olarak takip edebilmekte ve onlara dışarıdan gelebilecek bir takım tehditleri engelleyebilmektedir. Bundan dolayı da insanların hayatlarının kalitesini ciddi şekilde artırmaktadır. Söz konusu yazılımların kullanımının ve kurulumunun son derece kolay olması, insanların bu noktada da ciddi bir zorlukla karşılaşmamasını sağlar. Tüm bunlar dikkate alındığında yıllarca insanlar için adeta bir hayal olan telefon dinlemesi, günümüzde casus yazılım sayesinde mümkün olmuştur. Ayrıca mümkün olan sadece bahse konu işlem olmayıp, çok daha fazlasıdır.

İnsanların yaşamlarının kalitesi için telefon takip programları büyük bir öneme sahiptir. Bahse konu araçlar, başta dinleme ve takip olmak üzere çok sayıda işlemin mümkün hale gelmesi adına büyük önem taşır. Aldatma, anne babanın kaybolması veya dolandırılması, çocukların arkadaş çevresinin tespiti, çalışanların sahada ne yaptıklarının öğrenilmesi ve benzer çok sayıda durum için bahse konu yazılımlar kullanılır.

Telefon Takip Programları Neler Yapar?

Telefon takip programları tarafından yapılan işlemlerin sayısı çok fazladır. Bu işlemlerin sadece telefon dinleme ile sınırlı olmadığının bilinmesi gerekir. Öyle ki, birçok insanın aslında bu özelliklerle ilgili bir beklentisi olmayıp, sadece telefon dinlemesi noktasında isteği vardır. Fakat diğer işlemleri gören insanlar, bunlardan bazıları üzerinden çok daha fazla bilgi elde etmektedir. Bahse konu işlemlerin genel olarak şu şekilde sıralanması mümkündür:

 • Telefon dinlemesi
 • Ortam dinleme
 • Mobil uygulamalar üzerinden yapılan konuşmaların takibi
 • Facebook takip
 • Galeri takip
 • İnternet geçmişi öğrenme
 • Ortam izleme
 • Rehber takip
 • Skype takip
 • GPS konum bulma
 • Telefonun ekranının canlı olarak izlenmesi

Yukarıda yer alan işlemler dikkate alındığında, insanların beklentisinin en üst seviyede karşılanacağının söylenmesi yanlış olmayacaktır. Öyle ki; bu işlemler sayesinde bir insanın gün içinde nerede olduğu, nerelere gittiği ve kimlerle görüştüğünün öğrenilmesi son derece kolaydır.

Telefon takip programları ile yapılabilen işlemler genel hatları ile bu şekildedir. Fakat bahse konu yazılımın sadece Android sistemlerde çalıştığının bilinmesi gerekir. Farklı bir sistemde çalışmaz. Ayrıca bu yazılımlar, gizlilik konusunda da beklentileri fazlasıyla karşılar. Kurulduğu ilk andan itibaren arka plana geçer ve çalışırken kesinlikle kendisini belli etmez. Bu durum, insanların uzun süre, sorunsuz olarak dinleme ve izleme yapmasını sağlar. Öyle ki, format atılmadığı sürece dinleme sürecinin devam edildiğini söylemek yanlış olmaz.

Telefon Takip Programları Yasal Mı?

Telefon takip programları, değişen insan ihtiyaçlarına cevap vermek için geliştirilmiştir. Bu yazılımlar ile insanlar sevdiklerini anlık olarak izlerken, aynı zamanda da onlara gelen tehditlerin önüne geçer. Buna bağlı olarak söz konusu ürünlerin iyi niyetli amaçlar için kullanılmasının herhangi bir soruna neden olmayacağını söylemek mümkündür. Ayrıca bahse konu yazılımlar, lisanslı olup, tamamen ilgili mevzuata uygun bir şekilde işlevini yerine getirir. Fakat kötü niyetli kullanımların sakıncalı olduğunun unutulmaması gerekir.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir