Telefon Dinleme Yazılımları

Telefon Dinleme Yazılımları

Telefon dinleme yazılımları ile insanlar, sevdiklerinin mobil cihazlardan kimlerle görüştüğünü ve görüşme içeriklerini çok rahat bir şekilde tespit edebilir. Üstelik bahse konu ürünün özellikleri bunlarla da sınırlı olmayıp, çok daha kapsamlıdır. Bundan dolayı insanların beklentilerini fazlasıyla karşılayacak bir yazılım olduğunu söylemek yanlış olmaz. Zaten insanların ilgisinin her geçen gün biraz daha artması, bunun en önemli ispatlarından birisi olarak dikkat çekmektedir.

Günümüzde mobil cihazların yoğun olarak kullanılması, insanların yaşam standartlarını fazlasıyla etkilemektedir. Bu durum, ciddi kolaylıklar getirmesine karşın, bazen de farklı sorunların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Bu durumun engellenmesi için mutlaka telefon dinleme yazılımları kullanılmalı ve insanlar sevdiklerini bu tür tehlikelerden korumalıdır.

Mobil cihazlar üzerinden iletişimin son derece hızlı bir şekilde yapılması, insanların farklı tehditler altında olmasına neden olur. Örnek vermek gerekirse, eşini aldatmak isteyen birisi bunu çok daha rahat yapar. Telefonların internete bağlanabilmesi ve telefondaki diğer özellikler ile kimse anlamadan bunu yapabilir. Ayrıca çocuklar, kendileri için zararlı olan sitelere girebilir ve benzer özelliklere sahip kişilerle iletişim kurabilir. Bunların tamamı, telefon dinleme yazılımları ile çok rahat bir şekilde engellenebilir. Bundan dolayı casus program için insanların yaşam şartlarını kolaylaştırıcı etkiye sahiptir denilmesi yanlış olmaz.

Telefon Dinleme Yazılımları ile Ortam İzleme

Telefon dinleme yazılımları tarafından yerine getirilen işlevlerin sayısı oldukça fazladır. Bunlar; telefon dinleme, ortam dinleme, GPS konum tespiti ve benzerleri şeklindedir. Fakat bunlar arasında bulunan ortam izleme, insanların beklentilerinin çok daha üzerinde olduğu için fazlaca dikkat çekmektedir. Bahse konu durum, kısaca insanların sevdiklerini kamera üzerinden takip etmeleri olarak tanımlanabilir.

Casus telefon, kontrolü tamamen ele geçirilen mobil cihazlara verilen isimdir. Bu cihazların kontrolleri, telefon dinleme programı ile ele geçirilir. Daha sonra ise mobil cihazın bütün özellikleri uzaktan kontrol edilerek, istenmesi halinde aktif duruma getirilebilir. Bu özelliklerden birisi de kamera olup, insanların ciddi şekilde bilgi elde etmesini sağlar.

Ortam izleme ile takip edilen mobil cihazı istenilen zamanda aktif hale getirilir ve kişilerin konumlarına bağlı olarak farklı görüntüler elde edilir. Bu görüntüler sayesinde kişilerin nerede bulundukları, yanlarında kimlerin olduğu ve benzer detayları öğrenmek son derece kolaydır. Bu imkanı veren telefon dinleme yazılımları insanları fazlasıyla şaşırtır ve bir anlamda kendisine hayran bırakır.

Telefon Dinleme Yazılımları ile Ortam Dinleme

Yukarıda bahsedilen izlemenin, benzer şekilde dinleme versiyonu da vardır. Bu işlem de telefon dinleme yazılımları ile yapılır ve adından da anlaşılacağı gibi ortamdaki konuşmaların dinlenmesi anlamına gelir. Bahse konu işlem, mobil cihazın mikrofonu üzerinden yapılır. Mikrofon aktif hale getirilmek suretiyle insanların konuşmaları dinlenir. Kişilerin telefona olan uzaklığının farklı olması, bazı konuşmaların net bir şekilde dinlenmesine neden olurken, bazı sesler ise daha kısıktır.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir